DEENCZ

VÍCE NEŽ 150 LET VÁŠNĚ PRO NAŠE KVALITNÍ PRODUKTY

V roce 1864 založil 33letý sedlář Carl Heinrich Gläser v Drážďanech dílnu na stavbu kočárů a saní. Jen o rok později se jeho stálými zákazníky staly královské stáje díky kvalitě jeho výrobků. Heinrich Gläser se stal "královským výrobcem kočárů".

Získal karosériové skořápky pro kočáry od Friedricha Augusta Emila Heuera v Radebergu. Vzhledem k tomu, že Gläser neměl děti, jmenoval za svého nástupce Heuera, který převzal řízení společnosti v roce 1902.

V roce 1902, Gläser a spolumajitel Heuer postavil svůj první automobilový podvozek pro Mercedes, společnost, která byla ještě v plenkách. V roce 1903 společnost obdržela dekret, který jí obdařil titulem "Dvorním výrobcem kočárů". V roce 1925 začala vyvíjet a vyrábět automobily s odnímatelnými a zatahovacími střechami.

Po Druhé Světové válce následovalo období rozsáhlých rekonstrukcí. Společnost byla vyvlastněna a znárodněna v roce 1946. Podniky v Drážďanech a Radebergu byly v roce 1953 přejmenovány na "VEB Karosseriewerke Dresden".

V roce 1967 opustila továrnu v Drážďanech poslední karoserie kabrioletu. Od roku 1956 do roku 1991 se výroba zaměřuje především na "Wartburg" v různých modelech a variantách.

 

Roku 1994 byla společnost privatizována společností Schnellecke Group. V roce 1996 byl nový závod, Karosseriewerke Dresden GmbH na lisované díly, slavnostně otevřen v Radebergu.

V době akvizice byla společnost KWD stále aktivní v lokalitě Drážďany-Klotzsche, která kvůli plánované expanzi letiště ztratila své budoucí vyhlídky.

Lisový závod byl v roce 1996 rekonstuován a přesunut na jinou lokaci v Radebergu. S nově nabytou posádkou asi 270 zkušených výrobců karoserií se společnosti KWD rychle podařilo etablovat se jako dodavatel vysoce kvalitních karoserií a sestav a získat zákaznickou základnu renomovaných výrobců automobilů, včetně VW, Porsche, Audi, a Daimler.

Růst však pramení i z mezinárodní expanze. KWD rostla za hranice Saska. Od roku 1998 byly sesterské společnosti založeny ve Wolfsburgu, Španělsku, Portugalsku, České republice a v čínském městě Dalian.